Derby internacionálů ovládla Slavia, veteráni se znovu rozešli nerozhodně

Derby internacionálů ovládla Slavia, veteráni se znovu rozešli nerozhodně

Rok 2016 uzavřelo tradiční Silvestrovské derby mezi Slavií a Spartou. Jednatřicátý ročník patřil Slavii, která derby internacionálů ovládla jasně 7:3. Veteráni se rozešli smírně 3:3.

Derby veteránů už posedmé v historii skončilo nerozhodně. Po loňské remíze 4:4 se slávisté se sparťany rozešli znovu smírně, tentokrát však 3:3. Slávisté do utkání vstoupili o něco lépe a ujali se vedení. Sparťané však dokázali zareagovat vyrovnáním, podobně tomu bylo i při druhém gólu sešívaných.

Sparta se poprvé dostala do vedení gólem Margoliuse na 3:2, nicméně Řehák minutu před koncem rozhodl o konečné remíze 3:3. Nejlepšími hráči veteránského derby byli vyhlášeni Milan Šimůnek (Slavia) a Jiří Bobok (Sparta).

Derby internacionálů ovládla Slavia. Už v devatenácté minutě totiž vedla jednoznačně 4:0 a se Spartou to vypadalo velmi bledě. Letenským se ale přece jen podařilo nepříznivý výsledek korigovat. Na další tři góly sešívaných sparťané zareagovali stejným počtem zásahů, duel tak skončil vysokou výhrou Slavie 7:3.

Hvězdou zápasu byl debutant Karel Piták, který se trefil hned třikrát. I proto byl jednoznačnou volbou na nejlepšího muže Slavie v utkání, naopak ze Sparty si cenu převzal brankář Jaromír Blažek, který dokázal zabránit několika dalším velkým šancím.

Sparta sice v derby internacionálů prohrála, hořkost porážky si však Václav Koloušek zmírnil výhrou šampaňského. Při tradiční střelbě na zavěšený sekt se totiž trefil hned na první pokus a odnesl si tak „cenu útěchy“.

Na nový rok 2017 si následně připili komentátor České televize Pavel Čapek, předseda dozorčí rady pořádající agentury Niosport Václav Čičatka, slávista Ivo Ulich a sparťan Miroslav Baranek.

Veteráni: Slavia – Sparta 3:3 (1:1)

Branky: 15. a 39. Řehák, 30. Šimůnek – 19. Budka (pen.), 34. Vrabec, 36. Margolius. Rozhodčí: Krondl – Zvonič, Benák. Bilance po utkání: 5 – 7 – 2.

Slavia: Přibyl – Beránek, Hrdlička, Jeslínek, Jindráček, Mareš, Ondrejčík, Řehák, Šilhavý, Šimůnek, Zákostelský, Drahorád, Kozel, Medynský.

Sparta: Bobok – Bažant, Budka, Denk, Jarolím, Margolius, Mlejnek, Vrabec, Trval, Kotal, Mlejnský.

Internacionálové: Slavia – Sparta 7:3 (4:1)

Branky: 13., 19. a 28. Piták, 1. Jarolím D., 9. Müller, 37. Kuka, 44. Černý J. – 25. Novotný (pen.), 36. Kincl, 46. Stracený (pen.). Rozhodčí: Hrubeš – Benák, Zvonič. Bilance po utkání: 21 – 4 – 6.

Slavia: Čontofalský – Došek L., Hyský, Hunal, Petrouš, Müller, Piták, Ulich, Jarolím L., Janoušek, Filinger, Pešír, Jarolím D., Černý J.

Sparta: Blažek – Zelenka, Hübschman, Flachbart, Horňák, Novotný, Lokvenc, Kincl, Sionko, Koloušek, Baranek, Stracený.