Atmosféra se mi moc líbila, složil poklonu divákům nováček v derby Mario Lička

3.1.2019, 15:02 | Derby

Jedním z nováčků v Silvestrovském derby byl šestatřicetiletý záložník Mario Lička. Stále aktivní fotbalista divizních Zbuzan si zahrál proti svému klubovému spoluhráči Radku Šírlovi. Ten byl také po zápase spokojenější, jelikož sparťané zvítězili 6:5. Silvestrovskou náladu ale porážka sešívaných Ličkovi příliš nezkazila. Vždyť jde především o zábavu a početná návštěva se v Edenu opravdu bavila.

Podobně jako David Lafata, tak i Mario Lička poprvé obul kopačky při tradičním Silvestrovském derby internacionálů. Na rozdíl od sparťanského kanonýra ale ve výběru manažera Jana Mareše, tedy v barvách pražské Slavie, za kterou v době aktivní kariéry odehrál třináct mistrovských utkání. Samotného Ličku pozvánka potěšila.„Je to takový tradiční zápas, který je navíc v televizi. Když mi zavolali, abych si šel zahrát, neváhal jsem. Navíc jsem věděl, že mám volno,“ řekl v úvodu mladší syn olympijského vítěze z Moskvy Vernera Ličky Mario.

Ten ve svém hodnocení jen trošku litoval prohry. „Je moc příjemné si poslední den v roce zasportovat. Akorát je škoda, že se prohrálo,“usoudil. Co ale Ličku přece jen potěšilo, byla početná návštěva, která si v pěkném silvestrovském dopoledni našla cestu na umělou trávu v pražském Edenu. „Atmosféra se mi moc líbila. Je dobře, že se lidi přišli podívat. Myslím si, že si zápas užili, protože padlo vcelku dost branek,“ nedělal si nakonec velkou hlavu z porážky.

Kreativní záložník stále ještě válí za Zbuzany. V obci nedaleko Prahy nastupuje po boku dalších vynikajících bývalých ligových hráčů – Radka Dosoudila, Michala Klesy, Vojtěcha Přeučila, Richarda Kaloda či Radka Šírla. A právě někdejší reprezentant se postavil proti Ličkovi na druhou stranu barikády, když oblékl rudý sparťanský dres. „Abych řekl pravdu, tak jsem ani pořádně nevěděl, zda přijde nebo nepřijde. S Radkem se samozřejmě velmi dobře známe, nějaké větší hecovačky ale mezi námi neproběhly,“ zmínil svého klubového spoluhráče ze Zbuzan, které si ve své divizní skupině vedou velice dobře. Pod taktovkou dalších účastníků derby pražských „S“, avšak veteránů, Jaromíra Jindráčka a Marka Kincla jsou bod za první Hostouní a v jarní části sezóny podstoupí velký boj o postup do třetí nejvyšší fotbalové soutěže.