Zaspali jsme začátek, měl jasno velký slávista Pavel Řehák

4.1.2019, 13:51 | Derby

Jako vždy bral Silvestrovské derby s velkou prestiží. Nevypustil jediný souboj, moc si přál vstřelit branku. Tak trochu tradičně z rukou hlavního rozhodčího Zvoniče také obdržel žlutou kartu. Pětapadesátiletý kovaný slávista Pavel Řehák je jedním z těch, kteří by za svůj tým při tomto svátečním utkání vypustili i duši. Letos vstřelil důležitou branku, kterou nastartoval stíhací jízdu za nepříznivým výsledkem. Slavia nakonec vybojovala remízu 5:5. Z Řehákova hlasu bylo ale patrné, jak moc chtěl vyhrát.

První poločas Silvestrovského derby veteránů patřil fotbalistům Sparty. Ti se již po pětadvaceti vteřinách ujali vedení Trvalovým gólem. „Zaspali jsme začátek. Poté jsme museli stále dotahovat. Nakonec tedy remíza, aspoň, že ta,“ řekl v úvodu Řehák.

Právě tradiční účastník těchto derby vstřelil důležitý gól svého týmu, jímž snižoval na 2:3. „Takto by měl vypadat útok na malém hřišti, mít hlavu nahoře a najít volného spoluhráče. Spíše bych ale řekl, že to byla náhoda. Roman Janoušek totiž střílel a já naštěstí stal tam, kde jsem měl být,“ domníval se nejlepších střelec sešívaných v Silvestrovských derby, který v poslední den roku 2018 vyběhl na umělý trávník v Edenu.

Slavia musela před samotným zápasem řešit ošemetnou situaci. Původně nominovaný brankář Jan Klíma se totiž zranil při vánočním turnaji internacionálů, mezi tyče se nepostavila ani stálice Juraj Šimurka, a tak dlouho nebylo jasné, na koho padne volba. Manažer Jan Mareš nakonec prstem ukázal na osmačtyřicetiletého Petra Bureše, jenž v Edenu působil pouze v raném mládežnickém věku.  „Záleží na manažerovi, koho nominuje. Zřejmě mu někdo odřekl účast, tohle přesně nevím,“ zakroutil hlavou současný asistent trenéra slávistického áčka nad tím, proč jeho tým nevyužil kromě zmíněného Šimurky také Jana Stejskala či třeba Luboše Přibyla.

Řehák je stále ještě aktivním fotbalistou. Ve třetí třídě nastupuje za Pikovice, v malebné vesničce nedaleko soutoku Sázavy s Vltavou. „Historicky jsme postoupili ze čtvrté třídy. Jsme uprostřed tabulky, hrajeme celkem v klidu. Náš tým neustále stárne, my ale přesto postupujeme. Asi tedy bude něco špatně,“ rozesmál se Řehák závěrem. Zajímavostí je, že jeho syn Josef momentálně hájí bránu nedalekých třetiligových Štěchovic, kam to má otec Pavel z Pikovic prakticky přes kopec.