Sparta hlásí velkou posilu, Silvestrovské derby si poprvé zahraje Jan Koller

9.12.2019, 14:54 | Derby

Fotbalisté Sparty mohou do 34. ročníku Silvestrovského derby počítat s velkou posilou do útoku v podobě Jana Kollera. Někdejšího reprezentanta a útočníka německého Dortmundu či francouzského Monaka tak čeká premiérová účast ve svátečním setkání internacionálů Sparty a Slavie.

Spojení Jan Kollera a Silvestrovského derby rezonovalo již delší dobu, ale poprvé se naplní právě v letošním 34. ročníku. „Na derby se těším. Kluci mi vyprávěli, že zápas má velký náboj a těší se velkého zájmu fanoušků. Prostě derby, jak má být,“ uvedl historicky nejlepší střelec fotbalové reprezentace. Sparťanští fanoušci se tak mohou těšit na velkou útočnou sílu v podobě Tomáše Juna, Davida Lafaty, Luďka Straceného či právě Jana Kollera.

Sparta v posledních letech mužstvo omladila a jako by to přineslo své ovoce, protože Letenští vyhráli poslední dvě derby. V roce 2017 se radovali z vysoké výhry 9:4, loni pak zvítězili těsně 6:5. „V týmu budeme s Jirkou Novotným nejstarší. Doufám, že to ti mladší oběhají a že jim to nebudu moc kazit. A samozřejmě doufám, že nějakým gólem přispěju k tomu, aby Sparta vyhrála i potřetí za sebou a vylepšila si celkovou bilanci,“ uvedl Koller.

Jan Koller po skončení aktivní kariéry rozhodně nezahálí, hraje pravidelně malý fotbal, hokej a nyní se dal i na florbal. „Věřím, že budu v kondici a rozehraný. Ještě před Silvestrovským derby letím do brazilského Sao Paula s bývalými hráči Borussie Dortmund, kde nás v konkurenci internacionálů Bayernu Mnichov a Barcelony čeká vánoční turnaj,“ přiblížil svůj program před derby.

Silvestrovské derby se letos koná již po 34. a odehraje se v poslední den roku od 10:00 na umělé trávě v Edenu. Pokud i vy chcete vidět Jana Kollera a další fotbalové hvězdy v akci, můžete si zakoupit vstupenky na Ticketportalu zde.

Foto: www.sparta.cz.