Je to nádherný den, který si všichni užívají, říká o Silvestrovském derby Václav Budka

4.1.2020, 22:52 | Derby

Patřil k úspěšné sparťanské generaci hráčů 90. let. Výborné výkony v rudém dresu vynesly, dnes padesátiletému Václavu Budkovi, zahraniční angažmá v belgickém Lokerenu. Ústecký odchovanec uzavřel svoji prvoligovou kariéru v Jablonci nad Nisou. Jeho srdce ale stále patří na Letnou, a proto mu současné výsledky Sparty dělají tak trochu starosti. „Prožívám to jako všichni sparťani. Vnímáme, že to není úplně to pravé,“ říká na adresu momentálně 4. týmu FORTUNA:LIGY.

Co však Václavu Budkovi muselo udělat radost, bylo vítězné Silvestrovské derby veteránů, ve kterém Sparta nadělila svému sokovi pět branek a připsala si jasnou výhru 5:1. „Už jsem tu nějaké derby odehrál. Letos se podařilo, že jsme se dostali do vedení 2:0. Penaltou, kterou Slavia nedala, se utkání trošku zlomilo. Řekl bych, že následná třetí vstřelená branka derby rozhodla,“ vyjmenoval hlavní aspekty vítězného zápasu.

Právě onu třetí branku vstřelil z pokutového kopu Budka, chvíli před ním na druhé straně naopak selhal Kuka. „Samozřejmě jsem rád, že jsem penaltu proměnil, spíše mě ale těší, že se takto sejdeme. Je to nádherný den, který si všichni užívají,“ rozplýval se.

Vzápětí nezapomněl též pochválit své spoluhráče, kteří v tomto utkání podali takřka bezchybný výkon. „Bylo důležité, že jsme mezi tyčemi měli brankáře Blažka, který chytal neuvěřitelně a na hrotu jsme měli dvě věže Lokvence a Kincla, kteří podrží balon, a pak se týmu hraje parádně,“ vysekl poklonu.

Velmi dobře naladěný Budka následně trošku zvážněl, to když přišla otázka na to, jak vnímá současné výkony pražské Sparty. „Prožívám to jako všichni sparťani,“ řekl úvodem a pokračoval: „Vnímáme, že to není úplně to pravé a že jsou lepší i horší zápasy. Koukáme na Slavii, která hraje fakt dobře. Myslím si a věřím, že se to snad otočí a že Sparta minimálně Slavii dohoní a bude podávat výkony a hrát takové zápasy, jaké má,“ vyslovil své přání tradiční účastník těchto Silvestrovských derby.

Závěrem Budka také sdělil, co je momentálně hlavní náplní jeho obživy. „Působím v Roudnici nad Labem, kde mám takovou nepsanou fotbalovou akademii. Jde o spojení dvou klubů VOŠ, SOŠ Roudnice a SK Roudnice. Pracuji s mládeží. Musím říci, že je to fantastická práce.“