Debutant Petr Voříšek: Jsem moc rád, že na Silvestra zůstala výhra na Spartě

5.1.2022, 10:00 | Derby

Svůj debut si v Silvestrovském derby internacionálů pražských „S“ osladil vstřelenou brankou, která pomohla k historické sparťanské výhře 11:4. Dvaačtyřicetiletý děčínský rodák Petr Voříšek odehrál ve Spartě čtyři sezóny, a proto, když mu manažer sparťanské staré gardy Jiří Novotný zavolal s pozvánkou na Silvestrovské derby, neváhal. „Okamžitě jsem řekl, že přijedu. Pozvání jsem rád přijal,“ vypráví někdejší prvoligový záložník, který oblékal v české lize také barvy Teplic či Mladé Boleslavi.

„Tak vysokou výhru jsem ani nečekal,“ pravil na úvod Petr Voříšek, který byl jediným sparťanským hráčem, který ještě Silvestrovské derby nikdy neokusil. Pozvánka od manažera staré gardy letenského týmu mu udělala radost. „Jirka Novotný mi volal někdy začátkem prosince. Okamžitě jsem řekl, že přijedu. Jeho pozvání jsem rád přijal. Hrozně jsem se těšil, protože je mi ctí tu být s kluky, se kterými jsem buď kdysi hrával, nebo byli mými soupeři. Navíc jsem moc rád, že na Silvestra zůstala výhra na Spartě,“ rozplýval se Voříšek.

Ten se také zamyslel nad tím, proč Sparťané uštědřili svému sokovi debakl, který se stal v pětatřicátém derby historickým. Jako důležitý faktor označil své „silvestrovské“ spoluhráče Tomáše Hübschmana a Marka Matějovského. „Smekám před nimi klobouk. Oba jsou stále v prvoligových týmech a ne, že jen hrají, oni tam jsou skoro nejlepší. Oni dva jsou poslední mohykáni, zároveň jsou vzory pro mladší generaci,“ pochválil o dva roky mladší parťáky.

Ani Petr Voříšek ještě neodložil kopačky zcela do kouta, byť k české nejvyšší soutěži má jeho působení v Junioru Děčín hodně daleko. „Hraji 1.B třídu, spíše se tam ale motám, na spodek jsem už mrtvý,“ směje se Voříšek a jedním dechem dodává: „Tak nějak už přestávám hrát, ať to po mně vezmou mladší. I proto obdivuji kluky, kteří ještě hrají první ligu.“

I kdyby se mistr ligy se Spartou z roku 2005 rozhodl ukončit fotbalovou kariéru, trávníky zcela jistě neopustí. Vídat jej budeme moci spíše na střídačce coby trenéra. „Už nějakou dobu mám v Děčíně fotbalovou akademii pro přípravky. Nyní to spojíme v jeden tým. Chceme tamnímu fotbalu pomoci, aby se tam nehrála jen 1.B třída, ale lepší soutěž. Začít ale musíme u mládeže,“ uzavírá naše povídání bývalý český reprezentant, který na sklonku své profesionální kariéry fotbalovým fanouškům tak trošku sešel z očí.