Rekordman Silvestrovského derby Jiří Jeslínek: Vynechal jsem jen dvě derby, nastoupil jsem po třiatřicáté

2.1.2022, 9:28 | Derby

Marně byste hledali většího pamětníka tradičního Silvestrovského derby mezi odvěkými rivaly pražskou Slavií a Spartou. Devětapadesátiletý Jiří Jeslínek nastoupil po třiatřicáté v sešívaném. „Vynechal jsem pouze dvě derby,“ říká, když se ohlíží za tím, kam v poslední den starého roku dopoledne téměř vždy vedly jeho kroky.

Bývalý reprezentant přitom ve své hráčské kariéře oblékal dres obou pražských „S.“ „Ve Slavii jsem byl ale delší dobu. Do Sparty jsem přišel z Hajduku Split v momentě, kdy v Jugoslávii začala válka,“ vrací se do prvoligové sezóny 1991/92, kdy v devíti zápasech oblékl dres letenského týmu.

Kritérium pro start v Silvestrovském derby splní příští rok i jeho syn Jiří. Ten hrál za pražskou Spartu, a tak se nabízí, nepotkají se ještě na hřišti v roli soupeřů otec se svým potomkem? „Určitě už ne. On by hrál za mladé, já už jen za veterány, tedy pokud mi bude zdraví sloužit,“ směje se muž, který v dubnu oslaví kulatých šedesát let a je rekordmanem, co do počtu účastí na posledním fotbalovém zápase roku. „Letos se hrálo po pětatřicáté. Vynechal jsem pouze dvě derby, takže jsem nastoupil již třiatřicetkrát,“ bez dlouhého přemýšlení naprosto přesně zodpověděl otázku.

Problém mu nedělala ani vzpomínka na své tehdejší spoluhráče. „Určitě jimi byli Peter a Dušan Herdové. Také hrál Honza Mareš,“ zmínil Jeslínek nynějšího manažera slávistické staré gardy.

Jeho veteránský tým vstoupil do Silvestrovského derby špatně, když brzy prohrával 0:2. Do poločasu však Slavia dokázala výsledek otočit. Těsný stav vydržel až do poslední minuty, v níž vyrovnával na konečných 5:5 Sparťan Hartig. „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání,“ uznal Jeslínek a pokračoval: „Důležité je, že se nikdo nezranil, i když závěr byl trošku vyhecovaný, protože prohrát nechce nikdo. Nyní to trošku oslavíme,“ usmál se závěrem.