Jsem rád, že jsem si mohl zahrát. Výsledek to ale malinko kazí, říká debutant Volešák

3.1.2022, 11:41 | Derby

Debut v Silvestrovském derby mu trošku zhořkl. Sedmatřicetiletý Ladislav Volešák sice začínal s fotbalem ve středočeském Hradištku, od svých šesti let ale působil v mládeži pražské Sparty, kde to dotáhl až do druholigové rezervy. Přes Mladou Boleslav a České Budějovice se dostal do Slavie, s níž oslavil dva mistrovské tituly. „Více jsem dokázal ve Slavii, takže se cítím slávistou,“ tak trošku odpověděl na to, proč v Silvestrovském derby oblékl sešívaný dres.

Pozvánka od manažera slávistické staré gardy Jana Mareše mu udělala radost. „Moc jsem se sem těšil,“ řekl úvodem bývalý prvoligový záložník, jehož zdobila velmi dobrá kopací technika. Vzápětí uznal kvalitu soupeřova kádru. „Sparťani nás prostě přehráli. Je vidět, že tam jsou ještě ligoví hráči,“ narážel na účast Marka Matějovského a Tomáše Hübschmana.

Následně Volešák přidal i další argument, který dle jeho mínění rozhodl o tom, že Silvestrovské derby skončilo tak výrazným rozdílem. „Oni se schází častěji, pak je to znát. My se viděli po dlouhé době, vždyť některé jsem neviděl snad pět nebo deset let. Jsem rád, že jsem si mohl zahrát, výsledek to ale malinko kazí. Možná je pro nás až příliš krutý,“ řekl debutant s tím, že několik let nepotkal třeba Davida Kalivodu či Iva Ulicha. „Paradoxně se Spartou se scházím více, protože tam mám švagra Štěpána Kučeru. S nimi chodím hrát i hokej,“ připomněl středopolař, který si v nejvyšší soutěži zahrál v pěti týmech, svého současného spoluhráče z třetiligové Povltavské fotbalové akademie, jenž ale na Silvestra oblékl sparťanský trikot.

Podzimní část třetí nejvyšší fotbalové soutěže ale Povltavské fotbalové akademii, ještě nedávno nesoucí název TJ Štěchovice, příliš nevyšla, což moc dobře ví i Ladislav Volešák, autor dvou třetiligových branek. „Podzim byl z naší strany hodně špatný. Doufám, že se po zimě dáme dohromady. Povltavská chce pokračovat v ČFL, věřím, že ji zachráníme,“ naráží na to, že skromné devítibodové konto by chtěl tým z okresu Praha-západ co nejrychleji rozšířit a vyhnout se sestupovým starostem.

Ladislav Volešák je jedním z hráčů, kteří ve své kariéře přetahovali přes hlavu jak sparťanský, tak i slávistický dres. „Ve Spartě jsem byl do svých sedmnácti let. Více jsem dokázal ve Slavii, proto se cítím slávistou,“ uzavřel naše povídání dvojnásobný ligový vítěz, právě s pražskou Slavií.