Novotný si jde do haly a na derby především zasportovat a pobavit se s kamarády

25.12.2014, 10:00 | Derby & Turnaj

Ve vánočním období se příliš nehýbe, a proto halový turnaj internacionálů a následné silvestrovské derby bere jako možnost shodit nabraná kila. A také setkat se s kamarády, které během roku často nevídá. Jiří Novotný, bývalý obránce Sparty, se stejně jako v loňském roce zúčastní obou exhibičních akcí.

Je mu 44 let, přesto je stále aktivním hráčem. Jiří Novotný, který s pražskou Spartou získal třináct mistrovských titulů, působí v týmu okresního přeboru ve Vestci. Rovněž zde vede vlastní fotbalovou akademii. V průběhu roku má tedy pohybu dostatek.

„Stále hraji za Vestec a také trénuji dětskou akademii, takže na hřišti přes rok jsem. Snažím se sportovat, a když je čas, chodím si zahrát hokej,“ svěřil se Novotný, který se kromě silvestrovského derby 31. prosince zúčastní také vánočního halového turnaje internacionálů v Podvinném mlýně 26. prosince.

Letenští budou v Areně Sparta obhajovat loňské prvenství. Jako bitvu o prestiž ale Novotný střetnutí internacionálů nevnímá. „Samozřejmě, že chceme první místo obhájit, ale nemá to pro nás takový význam. Všichni se na turnaj těšíme s tím, že chceme hlavně pobavit diváky,“prozradil někdejší obránce.

Bývalý československý reprezentant Novotný, který se do Sparty vydal ve svých čtrnácti letech, se také se těší na setkání s přáteli. „Každý se věnujeme něčemu jinému, takže se moc nevídáme. Na turnaj přijedou třeba kluci z Prešova či Plzně, s nimiž se prakticky nesejdeme. Těšíme se, až se potkáme, připijeme si a popřejeme si všechno nejlepší do nového roku,“uzavřel Novotný.