Sparťan Novotný: Přijeli jsme si zahrát pro radost, snad se v podobném duchu ponese i derby

30.12.2013, 17:48 | Derby & Turnaj

Sparta letos poprvé na mezinárodním turnaji internacionálů vystoupala na nejvyšší stupínek. Jiří Novotný neskrýval po svátečním klání radost. Podle jeho slov se v Areně Sparta hrálo korektně a stejně by prý měly jít celky Slavie a Sparty i do silvestrovského derby.

Loni byla pražská Sparta na mezinárodním turnaji internacionálů celkovému prvenství nejblíž. Ve finále ale nestačila na svého městského rivala z Julisky Duklu. Z prvního místa se sparťané radovali až na osmnáctý pokus, když svou bezproblémovou jízdu turnajem zakončili finálovým vítězstvím nad slovenským Prešovem v poměru 2:1.

„Všechny zápasy jsme vyhráli, takže naše vystoupení hodnotím jenom pozitivně,“ ohlédl se za výkony Sparty Jiří Novotný, autor dvou branek v úvodním klání turnaje s Plzní, kterou Letenští zdolali 3:1.

Následovala vítězství nad Slavií, Brnem, Bohemians a zmiňovaným Prešovem. Sparta v nich svým soupeřům nadělila celkem dvanáct branek. Diváci se tak v Areně Sparta mohli těšit z gólových hodů.

„Celkově byl turnaj internacionálů velmi slušný. Nebylo to nijak vyhrocené, žádné ostré zákroky. Mančafty si přijely zahrát fotbal a udělat si radost,“ těšil se ze svátečního setkání Novotný.

Stejně by prý měli dva největší pražští rivalové Slavia se Spartou vnímat i tradiční silvestrovské derby, které se na umělé trávě v Edenu hraje poslední den roku 2013. „Věřím, že to bude vyhecované. Na druhou stranu bitvy, kdy jsme spolu válčili a kdy to bylo na nože, jsou už dávno za námi,“ vzpomíná bývalý sparťan.

„Doufám, že to proběhne korektně jako všechny zápasy na turnaji internacionálů. Mělo by to být spíše pobavení jak pro nás, tak hlavně pro diváky. Snad na oslavu příchodu nového roku uvidí co nejvíce branek.“

Sparta má Slavii z posledního silvestrovského derby, které Jiří Novotný vynechal, co vracet. Sešívaní si před rokem připsali už osmnácté vítězství, když svého soka z Letné sestřelili 8:5. Sparťané zvládli derby závěrečného dne roku jen pětkrát, čtyřikrát se oba celky rozešly smírně.