Silvestrovské derby si poprvé zahrají i střelci Marek Kincl a Stanislav Vlček

17.12.2013, 16:01 | Derby

Na závěr roku 2013 se v pražském Edenu, na umělém povrchu Slavie, sejdou fotbalové osobnosti. Na programu totiž budou tradiční silvestrovská derby internacionálů a veteránů.

Silvestrovské derby se poprvé hrálo už v roce 1986 a každým ročníkem se zvyšuje jeho popularita. Předešlých sedmadvacet zápasů, které se odehrály na stadionech Čechie Karlín, Meteoru Praha VIII a Slavie, navštívilo celkem 86 800 diváků. Od roku 1990 jsou navíc silvestrovská derby přenášena v přímých přenosech na televizních obrazovkách.

Během zmíněných sedmadvaceti derby padlo 261 branek a nejlepším střelcem je s 21 góly Peter Herda, který nechybí na soupisce Slavie pro zápas veteránů. Ke střetnutím internacionálů se v roce 2003 přidaly i zápasy veteránů. Ty hrají právě hráči, kteří tradiční silvestrovské derby zakládali. V derby veteránů za deset zápasů padlo 103 gólů a tabulce střelců vévodí Miroslav Příložný s 11 přesnými zásahy.

Derby internacionálů si doposud zahrálo 159 hráčů a další novicové se k nim přidají i v letošním ročníku. Debutovat budou sparťané Martin Hašek, Marek Kincl, Michal Pospíšil a slávisté Lukáš Došek a Stanislav Vlček. Mezi veterány pak Lumír Mistr ze Sparty.

Soupisky pro letošní derby

Internacionálové

Slavia: Lukáš Došek, Tomáš Hunal, Martin Hyský, Jaromír Jindráček, Luboš Kozel, Tomáš Kuchař, Pavel Kuka, Martin Müller, Adam Petrouš, Pavel Řehák, Vladimír Šmicer, Ivo Ulich, Martin Vaniak, František Veselý ml., Stanislav Vlček, Rudolf Skácel.

Sparta: Jaromír Blažek, Milan Fukal, Petr Gabriel, Martin Hašek, Radim Holub, Michal Horňák, Marek Kincl, Vratislav Lokvenc, Antonín Mlejnský, Jiří Novotný, Michal Pospíšil, Libor Sionko, Luděk Stracený.

Veteráni

Slavia: Miroslav Beránek, Zdeněk Čáp, Peter Herda, Václav Hrdlička, Jiří Jeslínek, Ivo Knoflíček, Luboš Kubík, Jan Mareš, Pavel Medynský, Gustav Ondrejčík, Luboš Přibyl, Miroslav Příložný, Milan Šimůnek, Luboš Zákostelský. Manažer Jan Mareš.

Sparta: Aleš Bažant, Július Bielik, Zdeněk Caudr, Ivan Čabala, Václav Budka, Miloslav Denk, Josef Jarolím, Lumír Mistr, Petr Slaný, Milan Sova, František Straka, Petr Vrabec, Marek Trval. Manažer Jaroslav Bartoň.