Derby se poprvé zúčastní Piták, Jarošík či Hübschman

14.12.2016, 13:54 | Derby & Turnaj

Konec roku bude opět patřit dvěma tradičním setkáním: 26. prosince se v Areně Sparta na Podvinném mlýně uskuteční vánoční turnaj internacionálů, 31. prosince pak tradiční Silvestrovské derby, které opět slibuje zajímavou účast.

Vánoční turnaj internacionálů se jako již tradičně uskuteční na Štěpána a v hale Sparty na Podvinném mlýně. Oproti minulým ročníkům však dojde k zásadní změně – turnaje se zúčastní jen sedm týmů, z tradičních účastníků vypadl Umbro tým. Turnaj se tak odehraje v rámci jedné skupiny bez vyřazovací fáze a finále. Hrát tak bude každý s každým.

„Na turnaj se, ostatně jako každý rok, moc těšíme. Je to takový trénink před Silvestrovským derby, kde poté ukážeme své dovednosti,“ uvedl s úsměvem na tváři Ivo Ulich, který bude hájit barvy Slavie. Kromě sešívaných se turnaje dále zúčastní Sparta, Bohemians, Dukla, Brno, Plzeň a slovenský Prešov.

Silvestrovské derby čeká již jednatřicátý ročník a prioritou pořádající agentury Niosport bude především bezpečnost všech zúčastněných. „Apelujeme proto na fanoušky, aby na derby přišli s dostatečným předstihem, neboť je čekají důkladné kontroly. Rádi bychom předešli problémům z předchozích let,“ řekl Václav Čičatka z Niosport Agency.

Derby odstartuje v 11 hodin duelem veteránů, o hodinu později pak vypukne derby internacionálů. Mezitím bude předán i humanitární dar a po ukončení druhého zápasu proběhne novoroční přípitek.

Tradiční duel pražských „S“ slibuje zajímavou podívanou. V derby se nově objeví slávisté David Jarolím, Tomáš Pešír, Karel Piták a Michal Drahorád, za Spartu budou debutovat Jiří Jarošík, Václav Koloušek a Tomáš Hübschman.

„Derby má tak velkou tradici, že ho nikdo nepodceňuje a na hřišti je to vždycky velká bitva,“ nechal se dále slyšet Čičatka, kterého doplnila sparťanská ikona Jiří Novotný: „Rivalita je to velká a vyhrocená, každopádně vždy v duchu fair-play. Cílem by mělo být se především znovu potkat a pobavit se.“

Derby veteránů jako hlavní rozhodčí odřídí Václav Krondl, jemuž budou asistovat Petr Benák a Josef Zvonič. Duel internacionálů bude rozhodcovat Karel Hrubeš, asistenti Petr Benák a Josef Zvonič.

Poděkování opět patří České televizi, která Silvestrovské derby odvysílá živě na svém sportovním kanálu ČT sport. Z turnaje internacionálů se fanoušci mohou těšit na sestřih toho nejlepšího.

A jaké jsou nominace obou týmů na derby?