Turnaj internacionálů podruhé v historii ovládla Sparta

26.12.2016, 14:27 | Turnaj

Do dvaadvacátého ročníku vánočního turnaje internacionálů netradičně zasáhlo jen sedm mužstev, a tak byl pozměněn formát – hrálo se v jedné skupině a všechna mužstva si zahrála s každým soupeřem.

Doslova jako uragán do turnaje vlétli internacionálové Prešova, kteří v úvodních čtyřech zápasech zdolali Slavii, Plzeň, Duklu a Brno, a vytvořili si tak skvělou pozici v boji o ty nejvyšší pozice. Slovenský účastník turnaje však poté dvakrát ztratil, nejprve proti Bohemians a následně se Spartou.

A právě duel se Spartou stál Prešov ten nejvyšší stupínek. Pražané, kteří do turnaje vstoupili remízou s Plzní a následně čtyřikrát vyhráli, slovenského soupeře ve vzájemném souboji porazili 3:0. V tu chvíli na tom byla obě mužstva bodově stejně, Sparta však o svém triumfu na turnaji rozhodla remízou se Slavií 2:2.

Pouhý jeden bod v konečné tabulce tedy dělil Spartu a Prešov. Sparťané ovládli turnaj teprve podruhé v historii, Prešov naopak podruhé obsadil druhé místo. Třetí místo obsadila Slavia. Obhájci loňského prvenství – Bohemians Praha 1905 – obsadili až předposlední místo.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Jaromír Blažek ze Sparty a naopak nejlepším střelcem David Filinger ze Slavie. Ten se mezi střelce zapsal celkem dvanáctkrát.

Konečné pořadí:

  1. AC Sparta Praha
  2. 1.FC Tatran Prešov
  3. SK Slavia Praha
  4. FC Viktoria Plzeň
  5. FK Dukla Praha
  6. Bohemians Praha 1905
  7. FC Zbrojovka Brno