Rok 2017 uzavře Silvestrovské derby. Ještě před tím bude Sparta obhajovat prvenství na turnaji internacionálů

19.12.2017, 13:51 | Derby & Turnaj

Halového turnaje RI OKNA Cup, který se bude konat jako již tradičně 26. prosince, se zúčastní sedm týmů, konkrétně Slavia, Sparta, Plzeň, Dukla, Bohemians, Brno a slovenský Prešov. Opět se tak bude hrát systémem každý s každým 1x 16 minut a po turnaji proběhne vyhlášení nejlepšího střelce, brankáře a také týmů.

Obhajovat prvenství bude Sparta, která v minulém roce opanovala turnaj před druhým Prešovem a třetí Slavií. Pro Letenské to bylo teprve druhé prvenství. „Samozřejmě se budeme snažit na loňský úspěch navázat, ale všichni se jdou především po Vánocích proběhnout a procvičit svaly. Tak uvidíme, zda se zadaří či nikoliv,“ řekl Jiří Novotný, který podobně jako loni na turnaji nebude chybět.

RI OKNA Cup je naplánován na 26. prosince, uskuteční se v Areně Sparta na Podvinném mlýně a začne v 10:00 hodin. Konec turnaje je naplánován na 17. hodinu. Celodenní vstupné na turnaj činí 100 korun a vstupenky se budou prodávat na místě.

Poslední den v roce 2017 pak bude patřit RI OKNA Silvestrovskému derby, které se uskuteční už po dvaatřicáté. Program vypukne v 11:00 15. duelem veteránů, o hodinu později je pak naplánováno 32. derby internacionálů. Mezi tím proběhne také střelba na šampaňské, předání humanitárního daru či vyhlášení nejlepších hráčů zápasů.

„Našim jednoznačným cílem bude vyhrát a znechutit tak Spartě vstup do nového roku 2018. To samé si jistě přeje i Jirka Novotný a ostatní sparťané, jen samozřejmě opačně,“ uvedl s úsměvem na tváři střelec Pavel Kuka, který tak potvrdil, že mezi hráči obou týmů panuje rivalita i po skončení profesionální kariéry.

Poděkování opět patří České televizi, která Silvestrovské derby odvysílá živě na svém sportovním kanálu ČT sport. Z turnaje internacionálů se fanoušci mohou těšit na sestřih toho nejlepšího.

Během derby bude také uctěna památka Josefa Pešiceho, někdejšího skvělého hráče a trenéra Sparty i Slavie, který v minulých dnech odešel do fotbalového nebe.

Nominace týmů na obě derby zveřejníme ve večerních hodinách, informace o vstupenkách v nadcházejících dnech.