Hráli jsme nejhezčí fotbal, proto bylo vítězství zasloužené, říká Luděk Stracený

28.12.2017, 16:02 | Turnaj

S devíti vstřelenými brankami se stal nejlepším střelcem tradičního vánočního turnaje internacionálů. Jeho zásahy velkou měrou pomohly sparťanskému týmu k obhajobě prvenství. V letošním ročníku neztratil vítězný tým dokonce ani bod. „Hráli jsme nejhezčí fotbal ze všech týmů, proto bylo vítězství zasloužené,“ říká čtyřicetiletý Luděk Stracený, ve velkém fotbale stále aktivní hráč Hvozdnice, hrající krajský přebor, ale také vedoucí týmu letenské juniorky.

Sparťané přitom do vánočního turnaje internacionálů vstupovali pouze se šesti hráči do pole. Až v samotném průběhu doplnil tým Tomáš Hübschman, jenž nahradil nemocného Miroslava Baranka. I přes malý počet hráčů ale Sparta dokázala všechna utkání vyhrát a před posledním zápasem proti pražské Slavii už věděla, že ji o triumf nikdo nepřipraví. „Možná bylo lepší, že nás bylo méně. Stále jsme byli v zápřahu. Pokud bychom hráli na dvě pětky, mohlo by se stát, že někdo vypadne z tempa,“ domnívá se Luděk Stracený, nejlepší sparťanský střelec, který střelecky mlčel jen v zápase proti vršovickým Bohemians.

Jak již bylo řečeno, sparťané získali plných osmnáct bodů s impozantním skóre 25:11. „Hráli jsme nejhezčí fotbal ze všech týmů, proto bylo vítězství zasloužené,“ řekl Stracený, který zároveň pochválil i dobrou skladbu pražského týmu.

Bývalý prvoligový záložník či útočník pražské Sparty, Žižkova a Příbrami se stále udržuje, hraje krajský přebor ve Hvozdnici. Přesně před rokem byl téměř na spadnutí jeho přestup do třetiligového Písku. „Nakonec to ztroskotalo na jednáních s píseckým klubem. Jejich vedení chtělo, abych tam dojížděl na každý trénink. Od toho jsem upustil, protože ještě působím u sparťanské juniorky a této práci se chci věnovat na sto procent,“ objasňuje příčiny toho, proč se neposunul o dvě soutěže výše, ale stále obléká dres Hvozdnice.

Jak ale trošku tajemně naznačil, angažmá ve vyšší soutěži by se asi ještě nebránil. „Za nějakých podmínek by se o tom dalo uvažovat. Uvidíme, zda se něco naskytne, zatím o tom ale nepřemýšlím,“ uzavírá nejlepší střelec třiadvacátého ročníku vánočního turnaje internacionálů.

BOR_1285