Dvakrát jsme vyhráli, tudíž jsme udělali menší pokrok, byl spokojený Patrik Holomek

28.12.2017, 20:51 | Turnaj

Vloni skončili na poslední příčce. Letos plánovali fotbalisté Zbrojovky Brno přivézt notně posílený kádr, což naznačovala už předběžná nominace. Jejich plány ale vzaly za své těsně před začátkem vánočního turnaje internacionálů, což přidělalo vrásky na čele Patriku Holomkovi, který má brněnský tým na starost. „Oslovil jsem šest bývalých spoluhráčů včetně Richarda Dostálka, Libora Doška nebo Petra Švancary. Bohužel, kluci na to neměli čas,“ krčil rameny bývalý brněnský útočník.

Hráči Zbrojovky se však neprezentovali vůbec špatným výkonem. Zejména na výhru nad favorizovanou pražskou Slavií budou vzpomínat přítomní diváci ještě dlouho. Šest bodů stačilo pouze na předposlední šesté místo, přesto na tvářích brněnských hráčů byla znatelná spokojenost.

Přitom první tři zápasy tohoto turnaje příliš nenaznačovaly zlepšení brněnského týmu. Dokonce proti pražským týmům Dukle a Bohemians Brňané vůbec neskórovali. Branku se jim podařilo vstřelit až proti Spartě, kdy skórovali Šíma s Břežným, přesto letenský tým vyhrál 4:2. Poté ale přišla nejtěsnější výhra 1:0 nad Prešovem a hlavně překvapení v podobě vítězství 4:1 s pražskou Slavií. „Myslím si, že nás Slavia asi podcenila, protože nás zřejmě viděla v úvodních třech zápasech,“ smál se Patrik Holomek. „Toto utkání nám prostě sedlo,“ dodal poté již daleko vážněji.

Podle slov bývalého útočníka brněnského týmu se ale na silnou Slavii nijak zvlášť jeho tým nepřipravoval. „Vše je o první brance. Když ji vstřelíte, trošku se zatáhnete, poté se vám hraje lépe,“ řekl Holomek, který se na tomto turnaji představil již poněkolikáté, na rozdíl od svého bratra Pavla, jenž naopak na Štěpána do Prahy nejezdí. „Brácha by strašně rád přijel, avšak má operované oba kyčelní klouby. Asi dvanáct let už nehraje vůbec žádný fotbal. Spolu se utkáme leda tak v tenise,“ objasňuje mladší z bratří Holomků absenci o dva roky staršího Pavla.

Nejen Pavel Holomek nenastoupil v barvách brněnské Zbrojovky. V širší nominaci byli i jiní hráči, kteří na Podvinný mlýn nakonec nedorazili. „Oslovil jsem šest bývalých spoluhráčů včetně Richarda Dostálka, Libora Doška nebo Petra Švancary,“ vypočítal Holomek s dovětkem, že někdejší hráči bohužel neměli čas.

Dres brněnského klubu tak oblékli kupříkladu Zdeněk Valnoha, Pavel Šustr, Jiří Šíma či Daniel Břežný. Zajímavostí je, že poslední dva jmenovaní hrají společně s Patrikem Holomkem krajský přebor za Bosonohy. „Ano, jsem v Bosonohách. Nyní už ale budu hrát jen za jakési béčko, což jsou starší páni nad čtyřicet let. Hraje se šest proti šesti a na šířku hřiště,“ usmívá se muž, kterému se v jeho fotbalové kariéře povedl zajímavý kousek, neboť dokázal vstřelit branku ve všech soutěžích od první ligy až po „pralesní“ čtvrtou třídu. Fotbal ho již nějaký ten pátek neživí. „Pracuji v restauraci a ještě pro jednu firmu během dopoledne rozvážím materiál, kupříkladu ložiska,“ objasnil, co je v současné době jeho hlavním zdrojem příjmu.

Jak již bylo řečeno, Brněnští si oproti loňsku o jednu pozici polepšili. „Určitě jsme spokojení. Dvakrát jsme vyhráli, tudíž jsme udělali menší pokrok,“ řekl Holomek, který ale následně trochu zalitoval závěrečné porážky 1:3 od plzeňské Viktorie. „Kdybychom Viktorku porazili, měli bychom devět bodů a udělali bychom tu perfektní výsledek,“ uvedl závěrem.

BOR_0338