Byla to tak rychlá střela, že gólman nestačil zareagovat, popsal svůj gól sváteční střelec Lukáš Došek

30.12.2017, 11:02 | Turnaj

Vloni skončili na bronzové příčce, letos jistě pomýšleli na vyšší umístění. Jak by také ne, vždyť kádr pražské Slavie posílili pro vánoční turnaj internacionálů čerství pětatřicátníci Tomáš Hrdlička s Davidem Kalivodou. Společně s výtečným futsalistou Davidem Filingerem a zkušenými střelci Jaromírem Jindráčkem a Františkem Veselým slibovala Slavia útok na příčky nejvyšší.

Úvodní tři zápasy tomu také nasvědčovaly. Červenobílí porazili Přerov i Duklu, remizovali s Plzní. „Doufám, že turnaj dotáhneme do zdárného konce,“ říkal po těchto zápasech někdejší obránce a reprezentant Lukáš Došek. Jeho přání se mu úplně nesplnilo. Slavia totiž následně překvapivě podlehla Brnu, remizovala s vršovickými klokany a v závěru nestačila ani na pražskou Spartu a skončila na nepopulárním čtvrtém místě.

První tři zápasy pražské Slavie měly cosi společného. Hráči z Edenu se v nich totiž vždy poměrně rychle ujali bytelného vedení, následovalo však mírné polevení a soupeř dotahoval. Prešovu s Duklou se nepodařilo získat bod, Plzeň nepříznivý stav 0:2 dokázala srovnat a obrat favorita. „Pokud vedete o šest branek, všichni chtějí útočit a nikdo nebrání,“ střelil trochu s lehkým úsměvem do vlastních řad Lukáš Došek. „Na obou stranách poté padá hodně gólů. Řekl bych, že tu moc taktiky není,“ doplnil.

Sám Došek, ač v minulosti defenzivní hráč, se prezentoval nádherným sólem, které završil velice pěknou střelou, s níž nemohl brankář pražské Dukly Jan Klíma vůbec nic dělat. „Rozběhl jsem se, nikdo mě nezastavil, gólman moc dobře věděl, kam to pošlu, ale byla to tak rychlá střela, že ani nestačil zareagovat,“ smál se devětatřicetiletý Došek. „Doufám, že turnaj dotáhneme do zdárného konce, ale hlavně jsem spokojený, že to nějak přežívám,“ doplnil.

Slavii se ale poslední tři zápasy příliš nepovedly, získala v nich pouze bod a skončila na čtvrté příčce za Spartou, Plzní a pražskou Duklou. Sám Lukáš Došek ještě stále v podzimní části této sezóny hrál velký fotbal. „Dlouho jsem působil na západě Čech, poté jsem přišel do Prahy a má kvalita šla dolů. Odehrál jsem ještě pár zápasů ve Zlatníkách, ale myslím, že už tam hrát nebudu,“ poznamenal Došek, jehož právě ve Zlatníkách trénuje spoluhráč ze slávistického výběru na vánočním turnaji internacionálů Jaromír Jindráček. Fotbal už ale Doška rozhodně neživí. „Zabývám se pronájmem nemovitostí,“ ve zkratce uzavřel toto povídání.

BOR_0425