Rozhodl náš náskok z první půle, uvedl po vítězném zápase debutant Jiří Jarošík

31.12.2017, 17:36 | Derby

Hned ve svém prvním vystoupení v rámci tradičního Silvestrovského derby se Jiří Jarošík dokázal prosadit. Jeho branka nakonec nastartovala také zbylé hráče v rudých dresech, kteří si dokráčeli po letech strádání pro pohodlné vítězství 9:4. „Stěžejní bylo, že jsme si vytvořili náskok v prvním poločase, pak už jsme si to hlavně hlídali,“ sděloval defenzivní štít po utkání.

„Hrál jsem poprvé a spoustu kluků jsem dlouho neviděl jak na naší, tak na slávistické straně. Vyšlo i počasí, takže jsem si to moc užil,“ vyzdvihoval fotbalista patřící v minulosti mimo jiné anglické Chelsea. Jak se těšil na svou premiéru? „Vždycky je to v úvodu nervózní. Záleží, jak si to sedne, naštěstí se to brzy oddělilo, zvládli jsme to skvěle.“

Jiří Jarošík ve Spartě strávil celkem devět let, v nichž nasázel pětadvacet branek. Jeho srdce tak jednoznačně patří letenskému celku. „Vždycky je co zlepšovat, a tak je to ve Spartě i teď. Teď se musí pořádně připravit na jaro, myslím si a doufám, že kluci zaberou a že se zlepší,“ hodnotil Jarošík současnou situaci Sparty.

Svátky si letos čtyřicetiletý bývalý profesionál a stále aktivní fotbalista v rámci projektu Real Top Praha příliš neužil. „Já jsem se těsně před Vánoci vrátil z dovolené, takže jsem vůbec nestihl nasát tu správnou vánoční atmosféru. Navíc tomu nepomohlo ani počasí, které také není zrovna zimní,“ vyprávěl hráč se šestkou na zádech. „No, co se dá dělat, snad příští rok,“ uzavřel Jarošík s optimistickým výhledem do budoucna.