Sparta byla lepší, uznal po porážce Pavel Kuka, který má za sebou derniéru mezi internacionály

Sparta byla lepší, uznal po porážce Pavel Kuka, který má za sebou derniéru mezi internacionály

Ani jeho dva góly nepomohly odvrátit porážku Slavie. Pavel Kuka se naposledy představil v rámci derby internacionálů a znovu ukázal, jak nebezpečný v zakončení je. Jeho dvě trefy však jen pouze mírnily porážku Slavie. Za rok se představí vítěz Bundesligy z roku 1998 již v kategorii veteránů. „Není to pro mě žádný zásadní přesun, jen se zkrátka dostanu tam, kam patřím a zase si zahraju se svými bývalými spoluhráči,“ usmíval se Kuka po utkání.

„Musíme přijmout porážku s pokorou, Sparta byla lepší. Na druhou stranu o ten výsledek ani tolik nejde. Sparta hodně omladila a bylo to znát. I když ani tak jsme nemuseli tak vysoko prohrát. Za stavu 1:2 jsme neproměnili penaltu, třeba by se to pak vyvíjelo jinak,“ popisoval Kuka své poslední derby mezi internacionály.

Stěžejní bylo dle stříbrného medailisty z mistrovství Evropy 1996 omlazení kádru soupeře. „Klukům, kteří stále ještě hrají aktivně, se zkrátka v našem věku stačit nedá,“ uvědomoval si Kuka, který příští rok oslaví padesáté narozeniny. „Já jsem avizoval, že vydržím mezi internacionály do padesátky a jsem rád, že se mi to podařilo. Příští rok se zase zařadím tam, kam patřím, a znovu si zahraju se svými bývalými spoluhráči,“ dodal bývalý ostrostřelec s úsměvem na tváři.

„Klasické obžerství,“ nehledal Kuka výmluvy směrem k popsání končících svátků. „Člověk je neponaučitelnej a s věkem je to jenom horší. Já smažené přes rok vůbec nejím, takže mě po řízcích se salátem žaludek bolel i další den ráno.“ Dle slov sešívané devítky ale letos dělal mnohem větší problémy alkohol. „Konzumace alkoholu je teď mnohem náročnější, než byla ve třiceti a letos se to opravdu hodně nepovedlo. Bylo dost večírků, takže dnes už to zkusím trochu zklidnit a oslavit nový rok opatrněji,“ odtajňoval Kuka.

Ve Slavii po podzimní části sezóny došlo k trenérské rošádě, z níž nedávný vítěz ankety o nejlepšího slávistu radost neměl. „Druhé místo za neopakovatelným podzimem Plzně je v mých očích obrovský úspěch. Stále jsme před Spartou a do poslední minuty jsme hráli o postup do jarní části evropských pohárů. Vedení ve Slavii mě zklamalo a jen čas ukáže, zda šlo o správné rozhodnutí. Já si myslím, že správné nebylo, nový realizační tým má před sebou strašně těžký úkol a bude pod neustálým tlakem. Já mu samozřejmě přeju hodně štěstí a hráčům hlavně zdraví,“ uzavřel Kuka.