Sparta byla lepší, uznal po porážce Pavel Kuka, který má za sebou derniéru mezi internacionály

31.12.2017, 17:43 | Derby

Ani jeho dva góly nepomohly odvrátit porážku Slavie. Pavel Kuka se naposledy představil v rámci derby internacionálů a znovu ukázal, jak nebezpečný v zakončení je. Jeho dvě trefy však jen pouze mírnily porážku Slavie. Za rok se představí vítěz Bundesligy z roku 1998 již v kategorii veteránů. „Není to pro mě žádný zásadní přesun, jen se zkrátka dostanu tam, kam patřím a zase si zahraju se svými bývalými spoluhráči,“ usmíval se Kuka po utkání.

„Musíme přijmout porážku s pokorou, Sparta byla lepší. Na druhou stranu o ten výsledek ani tolik nejde. Sparta hodně omladila a bylo to znát. I když ani tak jsme nemuseli tak vysoko prohrát. Za stavu 1:2 jsme neproměnili penaltu, třeba by se to pak vyvíjelo jinak,“ popisoval Kuka své poslední derby mezi internacionály.

Stěžejní bylo dle stříbrného medailisty z mistrovství Evropy 1996 omlazení kádru soupeře. „Klukům, kteří stále ještě hrají aktivně, se zkrátka v našem věku stačit nedá,“ uvědomoval si Kuka, který příští rok oslaví padesáté narozeniny. „Já jsem avizoval, že vydržím mezi internacionály do padesátky a jsem rád, že se mi to podařilo. Příští rok se zase zařadím tam, kam patřím, a znovu si zahraju se svými bývalými spoluhráči,“ dodal bývalý ostrostřelec s úsměvem na tváři.

„Klasické obžerství,“ nehledal Kuka výmluvy směrem k popsání končících svátků. „Člověk je neponaučitelnej a s věkem je to jenom horší. Já smažené přes rok vůbec nejím, takže mě po řízcích se salátem žaludek bolel i další den ráno.“ Dle slov sešívané devítky ale letos dělal mnohem větší problémy alkohol. „Konzumace alkoholu je teď mnohem náročnější, než byla ve třiceti a letos se to opravdu hodně nepovedlo. Bylo dost večírků, takže dnes už to zkusím trochu zklidnit a oslavit nový rok opatrněji,“ odtajňoval Kuka.

Ve Slavii po podzimní části sezóny došlo k trenérské rošádě, z níž nedávný vítěz ankety o nejlepšího slávistu radost neměl. „Druhé místo za neopakovatelným podzimem Plzně je v mých očích obrovský úspěch. Stále jsme před Spartou a do poslední minuty jsme hráli o postup do jarní části evropských pohárů. Vedení ve Slavii mě zklamalo a jen čas ukáže, zda šlo o správné rozhodnutí. Já si myslím, že správné nebylo, nový realizační tým má před sebou strašně těžký úkol a bude pod neustálým tlakem. Já mu samozřejmě přeju hodně štěstí a hráčům hlavně zdraví,“ uzavřel Kuka.