Měl jsem dát víc než gól, smutnil po utkání veteránů Martin Hašek

1.1.2018, 17:52 | Derby

Vstřelil jediný gól svého celku, na jeho trefu z úvodu ale nedokázali sparťané navázat, a protože Slavia utkání otočila, odcházeli veteráni v rudém poraženi. „Šancí jsem měl spoustu, bohužel ale už do míče nekopu, a tak jsem trefil všechno vedle. Z porážky dvakrát dobrou náladu nemám,“ smutnil současný trenér Bohemians 1905 po zápase.

Martinu Haškovi vyšel úvod zápasu nejlépe jak mohl, hned ze své první šance vstřelil úvodní gól, na nějž ale i přes velké množství dalších příležitostí navázat nedokázal. „Já fotbal nikam hrát nechodím a bylo to znát, šancí jsem měl spoustu, ale všechno jsem trefil vedle,“ popisoval. „Do šancí jsem se dostal zejména díky tomu, že jsem přece jen asi pohyblivější než většina kluků, ta kvalita už tam ale není,“ vysvětlovat Hašek.

Silvestrovské derby měl mistr rakouské ligy ze sezóny 2002/03 vysoko na seznamu priorit. „My jsme byli na horách, ale v noci jsem se vrátil kvůli tomuto zápasu,“ usmíval se. A jaké byly letošní Vánoce Martina Haška? „Klasika, Ježíšek doma s rodinou a 26. jsme už jeli na hory do Itálie,“ říkal.

Hašek se jako současný trenér A-týmu Bohemians příliš vyjadřovat k aktuální situaci ve Spartě nechtěl. „Myslím, že těch lidí, kteří Spartu hodnotí, je tolik, že už je zkrátka přehodnoceno,“ řekl jasně. Podzimní vystoupení jeho klokanů se mu hodnotilo o poznání lépe. „V Ďolíčku panuje střízlivý optimismus. Víme ale, že vydařený podzim není zárukou povedeného jara, takže jsme si vědomi toho, že musíme nadále pracovat,“ objasnil na závěr.