Výhra v derby na konci roku je vždy příjemná, byl spokojený střelec Luboš Kozel

1.1.2018, 18:03 | Derby

Luboš Kozel se mezi veterány představil teprve podruhé a už se dokázal prosadit, na svůj obvyklý post obránce trochu netradičně. „Já jsem nehrál svůj klasický post, hrál jsem trochu výš, protože jsme měli dost beků. Jedna šance se tam naskytla, zaplaťpánbůh, že to tam padlo,“ usmíval se Kozel po zápase. Radost měl o to větší, že svou brankou přispěl k výhře svého celku 2:1.

„Když se vyhraje takhle na konci roku, tak je to vždycky příjemné,“ uvedl jeden ze dvou střelců Slavie na úvod. Sám pak musel pořádně hledat v paměti, kdy se naposledy v tradičním silvestrovském klání prosadil. „Já mám dojem, že jsem dal gól snad jenom jeden. Bylo to tuším hned v mém prvním derby po konci kariéry,“ nastiňoval.

Kozel patřil mezi veterány k těm mladším. Koneckonců jednalo se teprve o jeho druhé představení mezi matadory nad 45 let. „Je to příjemná změna. Když na to tady koukám, tak Sparta má mezi internacionály skoro ligovou sestavu. S každým rokem je to samozřejmě náročnější, takže jsem rád, že jsem mezi těmi staršími,“ říkal upřímně.

V závěru duelu hráči i fanoušci skloňovali hojně jméno Pavla Řeháka. Ten nejprve srovnal a následně se přičinil o hodně vyhrocený závěr z obou stran. „Vzpomněli jsme si trochu na staré časy,“ přiznával Kozel. „Myslím, že Pavel Řehák je zárukou toho, že ten zápas bude mít vždycky náboj. Dle mého to ale nebylo nic za hranou,“ bral Kozel vypjatý závěr s nadhledem.

Vánoce byly u Kozlů tradiční. „Užil jsem si je jako každý rok. Oslavil jsem je s rodinou a zažil jsem i hodně akcí s kamarády, takže to bylo moc fajn,“ usmíval se hráč se šestkou na zádech, který samozřejmě sleduje i současné dění ve Slavii. „Druhé místo za suverénní Plzní není špatné. Uvidíme, co s týmem provede změna trenéra uprostřed sezóny,“ uvedl Kozel závěrem.