Bylo to příjemné, hodnotil vítězné derby veteránů Jaroslav Šilhavý

3.1.2018, 17:13 | Derby

Veteráni Slavie zdolali své soky z Letné 2:1 a byl u toho také Jaroslav Šilhavý, teprve nedávno odvolaný trenér A-týmu Vršovických. „Bylo to příjemné, vyhrát takhle na konci roku je vždy skvělý pocit,“ prozrazoval po duelu.

„Sparťané začali lépe a zaslouženě šli do vedení, naštěstí jsme přidali a zápas otočili,“ hodnotil rodák z Plzně tradiční klání. „Letos nám vyšlo i počasí, bylo velmi příjemné se takhle na Silvestra proběhnout. Na závěr se to sice trochu vyostřilo, nikomu se ale nic nestalo, takže to bylo ještě v mezích,“ usmíval se spokojeně.

Důvody k úsměvu ale nepřinesly Šilhavému události posledních dní, konkrétně jeho odvolání z pozice trenéra A-mužstva Slavie. Vánoce si tím však zkazit nenechal. „Klasika jako každý rok, kapr se salátem a hlavně rodina, bylo to moc fajn,“ popisoval.

V průběhu utkání začali fanoušci Slavie skandovat jméno jejich bývalého trenéra. „Mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu to samozřejmě hřeje u srdce, na stranu druhou mi to připomíná poslední události, které pro mě rozhodně pozitivní nebyly,“ připomněl Šilhavý své odvolání.

„Rozhodnutí vedení musím respektovat, život jde dál a na Slavii určitě nezanevřu,“ zdůraznil Šilhavý na úvod k ožehavému tématu. „Doufal jsem, že dostaneme šanci do konce sezóny. Hodně mě to mrzí, Slavia je velký klub, bohužel si to zkrátka sedalo déle než si vedení představovalo a kvůli neuspokojivým výsledků jsem byl odvolán,“ vysvětloval Šilhavý na závěr.