Soupisky týmů pro Silvestrovské derby 2018

19.12.2018, 13:55 | Derby

Manažeři Slavie a Sparty odtajnili na tiskové konferenci v Edenu soupisky svých týmů do silvestrovských klání.

Manažer Slavie Jan Mareš měl problémy s obsazením gólmanských pozic do obou derby, vinou zranění se mu totiž omluvilo hned několik bývalých brankářů sešívaných. Za internacionály nakonec nastoupí v bráně Václav Winter a za veterány Jan Klíma.

Jedním z nováčků v sestavě internacionálů Slavie bude Jiří Bílek, bývalý stoper obou pražských „S“ či německého Kaiserslauternu a v současné době člen vedení klubu z Vršovic. „Derby je vždy velký zápas a pro mě jakožto bývalého hráče Sparty i Slavie je čest, že v něm mohu nastoupit,“ uvedl a dále s úsměvem dodal: „Zjišťoval jsem informace o kvalitě od Standy Vlčka a prý je velmi vysoká, tak snad se s tím poperu.“

To Sparta problémy s gólmany řešit nemusela, naopak jednoho z bývalých brankářů Daniela Zítku vyšle do pole. V sestavě Sparty jsou jména jako Tomáš Hübschman, Marek Matějovský či nováček David Lafata. „Jsme rádi, že David přijal nabídku a dorazí. Pojede do Prahy na silvestra z Českých Budějovic jen kvůli derby, musíme před ním smeknout,“ řekl Jiří Novotný, který v Silvestrovském derby rovněž nebude chybět.

„David (Lafata) si s námi byl zahrát už dvakrát v létě a říkal, že kdykoliv bude moci, rád dorazí. Věříme, že mu střelecký prach nezvlhnul a prosadí se i v Silvestrovském derby,“ dodal Novotný.

Manažer Sparty Jaroslav Bartoň a její bývalý hráč Jiří Novotný dokonce oslovili i Tomáše Rosického. „Pokusili jsme se ho na derby zlákat, ale bohužel je v době derby na horách a omluvil se,“ vysvětlil Novotný, kterého čeká ve sparťanském dresu už třinácté Silvestrovské derby.

Silvestrovské derby propukne 31. prosince v 10:00 duelem veteránů. O hodinu později proti sobě nastoupí internacionálové. Derby se podobně jako v předchozích letech odehraje na umělé trávě v Edenu (vedle Sinobo Stadium), vstupenky je možné zakoupit on-line na Ticketportalu zde.

Soupisky obou týmů:

AC Sparta Praha

Internacionálové: David Bičík (brankář), Tomáš Čížek, Jan Flachbart, Milan Fukal, Tomáš Hübschman, Jiří Jarošík, Tomáš Jun, Václav Koloušek, David Lafata, Marek Matějovský, Jiří Novotný, Luděk Stracený, Lukáš Zelenka.

Veteráni: Miroslav Baranek, Jaromír Blažek (brankář), Aleš Bažant, Miloslav Denk, Michal Horňák, Josef Jarolím, Marek Kincl, Vratislav Lokvenc, Jiří Němec, Marek Trval, Petr Vrabec, Daniel Zítka.

SK Slavia Praha

Internacionálové: Jiří Bílek, Jaroslav Černý, Lukáš Došek, Tomáš Hrdlička, Tomáš Hunal, Martin Hyský, David Kalivoda, Martin Müller, Tomáš Pešír, Karel Piták, Rudolf Skácel, Mario Lička, Ivo Ulich, Václav Winter (brankář).

Veteráni: Roman Janoušek, Jiří Jeslínek, Jaromír Jindráček, Jan Klíma (brankář), Luboš Kozel, Pavel Kuka, Jan Mareš, Pavel Medynský, Pavel Řehák, Jaroslav Šilhavý, Juraj Šimurka, Milan Šimůnek, Luboš Zákostelský, František Veselý.