Nejsme kapela, která může pořád vyhrávat, řekl po turnaji Lukáš Zelenka

29.12.2018, 20:24 | Turnaj

Vloni suverénně profrčeli turnajem internacionálů bez ztráty jediného bodu. Podobně impozantně vstoupili i do letošního ročníku. Prohry s Brnem a Bohemians ale plány notně zkomplikovaly. Sparťané nakonec skončili na nepopulární čtvrté příčce. „Přesto bych řekl, že jsme to tady odehráli slušně a se ctí,“ nedělal z bramborového umístění vědu devětatřicetiletý bývalý záložník Lukáš Zelenka, autor jedné branky do prešovské sítě.

Sparťané obhajovali prvenství z minulého ročníku. Úvod turnaje internacionálů naznačil, že i jejich letošní tým bude velmi silný. Sparťané si totiž poměrně jednoduše poradili s Plzní i s pražskou Duklou. Ve třetím utkání proti Brnu už ale narazili. Nejtěsnějším rozdílem poté podlehli i klokanům z Vršovic. „Trošku smolně jsme dvakrát prohráli. Nejsme kapelou, která může stále vyhrávat, jako se nám to povedlo minulý rok,“ řekl Lukáš Zelenka, který následně doplnil: „Důležité ale je, že jsme se viděli a že se nikdo nezranil.“

Poté si sparťané poradili se slovenským Prešovem, který ale předvedl velmi srdnatý výkon a před posledním utkání proti věčnému rivalovi ze Slavie mohli při svém vítězství a příznivé konstelaci výsledků dokonce slavit i turnajové prvenství. Remíza 2:2 jim ale naději vzala. „Přesto bych řekl, že jsme to tady odehráli slušně a se ctí,“ přikyvoval Zelenka. Nad tím, proč jeho tým nezvládl zápasy proti Brnu a Bohemians se dlouho nerozmýšlel. „Některé týmy sem přijely se dvěma pětkami. Také záleží na tom, zda máte v kádru mladé kluky. Pokud se pak hraje nahoru-dolů, síly ubývají a je to znát,“ objasnil. Sparťané rozhodně neměli široký kádr, na střídačce měli k dispozici pouze dva hráče. „Navíc Jirka Novotný měl ještě nějaké zdravotní problémy,“ doplnil Zelenka.

Trošku překvapivě někdejší výborný záložník a reprezentant příliš neohrožoval branku soupeřů, ale spíše zastavoval útočné ataky. „Poskládat tým je trošku alchymie. Když jsem viděl, že tu máme čtyři útočné hráče, tak jsem se nehrnul dopředu, ale hrál spíše zezadu. V hale mi to příliš nevadí, horší je to venku,“ usmíval se Zelenka.

Ten ještě v minulé sezóně hrál okresní přebor za Hovorčovice. Tam ale dle svých slov skončil, na sport ale určitě nezanevřel. „Chodím hrát se starou gardou Sparty, Real Top Praha či Sigi týmem. Někdy si strčím fotbálek v Mratíně, což je vesnička vedle mého bydliště,“ vyprávěl o svých fotbalových aktivitách s tím, že cizí mu nejsou ani mimofotbalové sportovní zájmy. „Hodně chodím do posilovny, hraji badminton, často jezdím na kole. Slíbil jsem, že zhubnu,“ s úsměvem narážel na svou postavu. „Něco jsem již shodil. Na Vánoce je to ale těžší, člověk trošku popíjí piva. Kdybych je asi nepil, tak už mám dole tak patnáct kilo. Prostě mi chutná, nedá se nic dělat. Snažím se sportovat a hubnout, měl jsem nějaké problémy s tlakem a také hlavně kvůli tomu, aby ze mě nebyl valibuk,“dodal na závěr se smíchem hráč, který oslavil se sparťanským týmem dva mistrovské tituly.