Historie derby: 2001 – 2010

2001: Slavia – Sparta 0:5 (0:1)

Na zbrusu novém umělém koberci opět v Edenu se podařilo Spartě po šesti porážkách za sebou svého rivala porazit. A to po vůbec nejlepším výkonu v historii silvestrovských derby. Už v 1. minutě skóroval po přihrávce Vrabce hlavou novic v dresu Sparty Kočí. Po přestávce pak Kabyl po přihrávce Kočího a Denk po přihrávce Vrabce zvýšili na 3:0. Pak mohl vykřesat naději Slavie Řehák, ale jeho penaltu brankář Sova kryl. Naopak Berger ze stejné výhody přidal čtvrtý gól Sparty a konečný účet utkání uzavřel z úhlu “angličanem” pátým gólem Vrabec. Slavia se tak musela smířit nejen s porážkou, ale i s tím, že poprvé v historii silvestrovských derby nevstřelila ani gól. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Jan Berger a na Nový rok si připili s ředitelem agentury NIOSPORT Václavem Čičatkou Ivo Knoflíček s Ivanem Čabalou.

Branky: Berger, Denk, Kabyl, Kočí, Vrabec. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 3200.

Slavia: Šimurka, Zlámal – Čermák, D. Herda, Hrdlička, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Lubas, Medynský, Pešice, Příložný, Řehák, Šilhavý, Veselý, Víger, Zamazal.
Sparta: Sova – Bažant, Berger, Čabala, Denk, Jarolím, Kabyl, Kočí, Mlejnek, Vrabec.

2002: Slavia – Sparta 3:3 (1:1)

Za stálé chumelenice na kluzkém terénu se v první půli dost taktizovalo, nikdo nechtěl udělat chybu. První gól padl až v 18. minutě, kdy střela Beránka prošla přes klubko hráčů až do sparťanské sítě. Těsně před přestávkou vybojovala Sparta třetí roh, po kterém Berger z penalty vyrovnal. Podruhé dostal Slavii do vedení rovněž z penalty P. Herda a Berger podruhé z penalty znovu srovnal na 2:2. První vedení Sparty v zápase zařídil za začátku druhé půle z otočky Kabyl a brzy po něm odmítli náskok Sparty zvýšit z vyložených šancí Vrabec a Denk. To se Letenským nakonec vymstilo, protože v poslední minutě zápasu zachránil z penalty remízu 3:3 P. Herda. Čtyři ze šesti gólů tedy padly z pokutových kopů! O poločase z dvojice Miroslav Beránek – Marek Trval se povedlo sestřelit v brance zavěšené šampaňské na druhý pokus Trvalovi a na Nový rok si připila stejná dvojice.

Branky: P. Herda (2), Beránek – Berger (2), Kabyl. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 3500.

Slavia: Allert – Beránek, Čermák, P. Herda, Janů, Jeslínek, Klusáček, Knoflíček Lubas, Medynský, Pauřík, Příložný, Šimůnek.
Sparta: Sova – Bažant, Berger, Čabala, Denk, J. Jarolím, Kabyl, Kočí, Mlejnek, Trval, Vrabec.

2003: Slavia – Sparta 8:4 (1:2)

Hrálo se opět v Edenu a znovu za stálého sněžení. Tentokrát ale zvětšené rozměry hřiště a normální branky přinesly očekávanou větší gólovou úrodu. V prvním poločase dokázali ještě sparťané po brance Příložného obrátit pro ně nepříznivé skóre z 0:1 na 2:1 zásluhou Bielika a Trvala, ale po přestávce už na rychlejší a kombinačně lepší slávisty nestačili. Během čtyř minut získali červenobílí góly Řeháka, Hrdličky a Jarolíma vedení 4:2. Sparťany sice dostal znovu do hry snižující brankou Kabyl, ale nejlepší střelec zápasu Řehák dalšími dvěma góly jejich naděje umrtvil. A po gólu Bielika završili vysokou výhru Slavie Veselý mladší a Příložný. Premiéru v derby oslavili sparťan Martin Frýdek a slávista František Veselý mladší. O poločase se pak tradičně zavěšené šampaňské na břevně nepodařilo sestřelit ani Řehákovi ani Frýdkovi.

Branky: Řehák (3), Příložný (2), K. Jarolím, Veselý ml., Hrdlička – Bielik (2), Trval, Kabyl. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 3000.

Slavia: Allert – Šimůnek, Jeslínek, Medynský, K. Jarolím, Řehák, Veselý ml., Příložný, Hrdlička, Beránek, Knoflíček, Klusáček, P. Herda, Čermák, Peclinovský.
Sparta: Sova – Bielik, J. Jarolím, Trval, Frýdek, Bažant, Denk, Berger, Kabyl, Čabala, Vrabec.

2004: Slavia – Sparta 7:4 (2:0)

V Edenu se tentokrát hrálo na suchém povrchu a po úvodních opatrných patnácti minutách se na rozdíl od sparťanů podařilo slávistům proměnit své šance, takže šli do druhé půle s dvougólovým náskokem. Po přestávce i přesto, že Řehák neproměnil penaltu, zvýšili červenobílí své vedení až na 5:1. Teprve pak se Sparta, v jejímž dresu si odbyl premiéru Lumír Mistr, gólově prosadila a snížila na rozdíl jediné branky – na 4:5. Ale v posledních dvou minutách slávisté přidali dvougólovou pojistku na své v pořadí už třinácté vítězství. O poločase zavěšené šampaňské odolalo pokusům K. Jarolíma i Kabyla, po utkání byl nejlepším hráčem vyhlášen Pavel Řehák a na Nový rok si připili s manažery J. Marešem, J. Bartoněm, ředitelem Nio sportu Václavem Čičatkou Jozef Chovanec a Karel Jarolím.

Branky: Hrdlička (2), Řehák (2), Šimůnek, Michal Váňa, Veselý ml. – Denk, J. Chovanec, J. Jarolím, Kabyl. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 3000.

Slavia: Allert – Beránek, Čermák, Hrdlička, K. Jarolím, Jeslínek, Klusáček, Knoflíček, Medynský, Pěnička, Příložný, Řehák, Šimůnek, Michal Váňa, Veselý ml.
Sparta: Sova – Bažant, Čabala, Denk, Frýdek, J. Chovanec, J, Jarolím, Kabyl, Kočí, Mistr, Vrabec.

1.1.2006: Slavia – Sparta 6:5 (4:2)

Vzhledem k televizní konkurenci SP v lyžování se hrálo jubilejní derby tentokrát netradičně na Nový rok. Sparťané se sice ujali vedení gólem Kočího, ale slávisté dokázali za minutu vyrovnat a v dalším průběhu získat tříbrankový náskok. Ten do poločasu snížil z penalty Čabala jubilejním 200. gólem derby a když Řehák pak další brankou napravil svůj neproměněný pokutový kop, nezbylo Spartě, za kterou poprvé v derby nastoupili Horňák, Černý a Sopko, než se riskantně vrhnout do útoku. Její snahu po vyrovnání narušil svým gólem slávistický debutant Jindráček a svými zákroky futsalový reprezentační golman Klíma, a tak Letenští stačili v závěru už jen snížit Čabalou. O poločase netrefili tradičně zavěšené šampaňské Bielik s Řehákem, po utkání byli vyhlášení nejlepšími hráči derby Horňák s Veselým a novoroční přípitek obstarali ředitel NIO sportu Václav Čičatka, šéf sportovní redakce ČT Otakar Černý, manažeři Jan Mareš, Jaroslav Bartoň a Ivo Knoflíček s Martinem Frýdkem.

Branky: Čermák (2), Jindráček, Příložný, Řehák, Veselý ml. – Čabala (2), Černý, Denk, Kočí. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 1900.

Slavia: Šimurka, Klíma – Beránek, Čermák, Hrdlička, Janů, Jeslínek, Jindráček, Knoflíček, Medynský, Příložný, Řehák, Šimůnek, Michal Váňa, Veselý ml.
Sparta: Sova – Bielik, Čabala, Černý, Denk, Frýdek, Horňák, J. Jarolím, Kabyl, Kočí, Mistr, Slaný, Sopko, Vrabec.

31.12.2006: Slavia – Sparta 5:0 (2:0)

Pod sluníčkem a před skvělou návštěvou nastoupila Sparta v historicky nejsilnějším složení. Ani to jí ale nepomohlo. Slávisté si už do poločasu zajistili dvougólové vedení zásluhou Řeháka po střele Kozla a Veselého po centru Beránka. Po přestávce jejich především střeleckou převahu korunovali dalšími brankami Příložný z penalty, Jindráček překvapivou střelou z dálky a Kozel zblízka po nádherném uvolnění. Premiéru si tentokrát odbyli Siegl s R. Vonáškem na jedné a Kozel se Zákostelským na druhé straně. Slávistům se tak podařilo oplatit Spartě stejným skórem porážku z roku 2001. O poločase zavěšené šampaňské netrefili J. Chovanec s Řehákem, nejlepšími hráči byli vyhlášeni brankář Milan Sova a útočník Luboš Zákostelský a na Nový rok si připili ředitel NIO sportu Václav Čičatka, šéf sportovní redakce ČT Otakar Černý, manažeři Jan Mareš, Jaroslav Bartoň a Horst Siegl s Pavlem Kukou.

Branky: Jindráček, Kozel, Příložný, Řehák, Veselý ml. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 2700.

Slavia: Klíma – Beránek, Janů, Jeslínek, Jindráček, Klusáček, Kozel, Kuka, Medynský, Příložný, Řehák, Šimůnek, Veselý ml., Zákostelský.
Sparta: Sova – Bielik, Čabala, Denk, Frýdek, Horňák, J. Chovanec, J. Jarolím, Kočí, Mlejnek, J. Novotný, Siegl, Sopko, R. Vonášek, Vrabec.

2007: Slavia – Sparta 2:5 (0:2)

Herně lepší Sparta využila na rozdíl od Slavie dvou šancí a tak po gólech Horňáka a Kočího šla do druhého poločasu zaslouženě s dvougólovým náskokem, který mohl hned po poločase zvýšit debutant Němec, ale v šanci přestřelil. Slavii mohl vrátit do hry z penalty Jeslínek, jenomže ani on neměl přesnou mušku a branku Sovy minul. Podařilo se to až v rozpětí dvou minut Zákostelskému s Příložným, kteří srovnali na 2:2. Zdálo se, že Slavia svůj tlak vyjádří dalšími góly, jenomže hru příliš otevřela a zapomněla, že Siegl své střelecké umění nezapomněl a dvěma góly z úhlu získal Spartě znovu vedení. A vítězství Letenských po šesti letech pak ještě pečetil pátým gólem Novotný. Premiérově si zahráli derby Václav Budka, Josef Němec, Roman Janoušek a Gustav Ondrejčík. O poločase si poprvé a bez úspěchu zastříleli na zavěšené šampaňské diváci, nejlepšími hráči byli vyhlášení Jozef Chovanec s Ivo Knoflíčkem, kteří také se šéfem sportovní redakce ČT O. Černým a ředitelem NIO sportu V. Čičatkou připili na rok 2008.

Branky: Příložný, Zákostelský – Siegl (2), Horňák, Kočí, Novotný. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 2800.

Slavia: Klíma – Janoušek, Jeslínek, Jindráček, Kozel, Knoflíček, Medynský, Ondrejčík, Pěnička, Příložný, Řehák, Šimůnek, Veselý ml., Zákostelský.
Sparta: Sova – Berger, Budka, Černý, Horňák, J. Chovanec, Kočí, Mlejnek, Josef Němec, Novotný, Siegl, R. Vonášek, Vrabec.

2008: Slavia – Sparta 6:4 (1:2)

Za mrazivého počasí sice dostal slávisty do vedení už v 5. minutě Řehák, ale Kukleta (svým premiérovým gólem) se Sieglem do poločasu dokázali skóre obrátit. Po poločase se zapsal rovněž poprvé do listiny střelců Luděk Zelenka, ke kterému se pak premiérovou střelou přidal sparťan Zdeněk Svoboda a Sparta vedla 3:2. Potřetí a naposledy v utkání se Sparta radovala z vedení po brance Josefa Němce. Pak totiž začal úřadovat díky své rychlosti a přesně mušce Roman Janoušek. Nejprve vyrovnal a po gólu Karla Jarolíma pečetil svoji druhou brankou v zápase vítězství Slavie, která ho tak strhla na svoji stranu v samém závěru střetnutí. Své první starty v derby internacionálů si připsali Zdeněk Čáp, Radim Nečas, Luděk Zelenka, Miroslav Baranek, Roman Kukleta a Zdeněk Svoboda. O poločase si bez úspěchu zastříleli na zavěšené šampaňské Pavel Kuka a František Straka, po utkání byli vyhlášení nejlepšími hráči Luděk Zelenka a Horst Siegl a na Nový rok si tradičně připili ředitel NIO sportu V. Čičatka, vedoucí sportovní redakce ČT O. Černý a Karel Jarolím s Františkem Strakou.

Branky: Janoušek (2), K. Jarolím, Jindráček, Řehák, Zelenka – Kukleta, Josef Němec, Siegl, Zdeněk Svoboda. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 2500.

Slavia: Klíma – Čáp, Janoušek, Janů, K. Jarolím, Jeslínek, Jindráček, Kozel, Kuka, Medynský, Nečas, Řehák, Michal Váňa, Veselý ml., Zelenka.
Sparta: Sova – Baranek, Budka, Horňák, J. Jarolím, Mlejnek, Kukleta, Josef Němec, Novotný, Siegl, Straka, Zdeněk Svoboda, Vrabec.

2009: Slavia – Sparta 4:4 (1:1)

Za téměř jarního počasí se vstup do utkání lépe vydařil Slavii. Už v 9. minutě otevřel skóre Jindráček a po něm měl šanci zvýšit vedení Řehák. Jenomže jeho střelu z penalty mu golman Sova chytil. Brankový účet první půle pak uzavřel v 15. minutě vyrovnávacím gólem Josef Němec. I začátek druhého poločasu patřil slávistům. Zásluhou dvou gólů Kuky a jednoho Janouška vedli ve 31. minutě 4:1 a utkání se zdálo být rozhodnuté. Jenomže pak přišly velké chvíle Zdeňka Svobody. Během tří minut nejprve z penalty snížil, pak nahrál Josefu Němcovi na jeho druhý a v zápase nejhezčí gól a v závěru sám pak srovnal na konečných 4:4. Není divu, že byl spolu s Pavlem Kukou vyhlášen nejlepší hráčem utkání, navíc Zdeněk Svoboda na rozdíl od Vladimíra Šmicera dokázal o poločase sestřelit zavěšené šampaňské. Poprvé si silvestrovské derby zahráli Ivo Ulich s Vladimírem Šmicerem a na Nový rok si připili ředitel NIO sportu Václav Čičatka, vedoucí sportovní redakce ČT Ota Černý a Horst Siegl s Vladimírem Šmicerem.

Branky: Kuka (2), Janoušek, Jindráček – Josef Němec (2), Zdeněk Svoboda (2). Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 2900.

Slavia: Klíma – Janoušek, Janů, Jeslínek, Jindráček, Kozel, Kuka, Medynský, Ondrejčík, Řehák, Šmicer, Ulich, Veselý ml., Zákostelský, Zelenka.
Sparta: Sova – Baranek, Budka, Černý, Horňák, Kočí, Josef Němec, Novotný, Siegl, Straka, Zdeněk Svoboda, Vrabec.

2010: Slavia – Sparta 5:4 (2:1)

Hrálo se za mrazivého počasí, které ale pranic neubralo na dramatičnosti zápasu. Tu odstartoval slavnostním výkopem internacionál Jiří Nedvídek. Zatímco ve třetí minutě zachránila Slavii po střele Siegla tyč, v šesté Janoušek z protiútoku mířil přesněji. Minutu nato ale Zd. Svoboda vyrovnal. V závěru poločasu pak Ulich gólem do šatny z penalty znovu získal Slavii těsně vedení. To po přestávce ještě zvýšil Jindráček, jenomže Spartě se podařilo zásluhou dvou gólů Siegla vyrovnat. V rozpětí tří minut šla ale Slavia znovu do vedení – tentokrát zásluhou Ondrejčíka a Ulicha. Nejlepší střelec zápasu Horst Siegl sice ještě vykřesal svojí třetí brankou naději na remízu, ale sešívaní svůj těsný náskok udrželi. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni H. Siegl a K. Rada, derby si poprvé zahráli, T. Hunal, M. Müller a K. Rada, zavěšené šampaňské tentokrát odolalo střelám P. Řeháka a M. Baranka a na Nový rok si připili předseda dozorčí řady Niosport Agency a.s. Václav Čičatka, vedoucí sportovní redakce ČT Ota Černý a Jiří Novotný s Lubošem Kozlem.

Branky: Ulich (2), Janoušek, Jindráček, Ondrejčík – Siegl (3), Zdeněk Svoboda. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 2000.

Slavia: Klíma – Hunal, Janoušek, Jindráček, Kozel, Kuka, Müller, Ondrejčík, K.Rada, Řehák, Ulich, Veselý ml., Zákostelský, Zelenka.
Sparta: Sova – Baranek, J. Berger, Budka, Černý, Horňák, Josef Němec, J. Novotný, Siegl, Zdeněk Svoboda, Vrabec.