Historie derby: 2011 – současnost

2011: Slavia – Sparta 1:3 (0:2)

Za slunečného, skoro jarního počasí, se sešel v Edenu rekordní počet fanoušků, které přilákala nová jména v kádrech mužstev. Zejména premiéra T. Řepky, vedle něhož si poprvé zahráli derby M. Fukal, P. Gabriel, R. Holub, V. Lokvenc, A. Mlejnský, L. Stracený a po startu za Slavii (1993) poprvé za Spartu i J. Blažek, na opačné straně pak M. Vorel, M. Hyský a J. Štajner. Takto posílený tým Sparty si během deseti minut zajistil po gólech Lokvence a Baranka dvoubrankový náskok. I přes snahu slávistů pak v dalším průběhu zápasu sparťané sešívané nepustili do žádné šance, naopak v závěru utkání svůj náskok druhou brankou Baranka ještě zvýšili. Červenobílým se podařilo až v posledních minutách zápasu aspoň vstřelit čestný úspěch zásluhou Kuky, takže Sparta se po čtyřech letech zase mohla radovat z vítězství. Nejlepšími hráči střetnutí byli ocenění V. Lokvenc a M. Müller a zavěšené šampaňské o poločase nesestřelili Z. Svoboda s L. Zákostelským. Tradiční přípitek na Nový rok s předsedou dozorčí řady Niosport Agency a.s. Václavem Čičatkou, vedoucím sportovní redakce ČT Otou Černým, Tomášem Řepkou s Jiřím Štajnerem tentokrát nedovolili vniknutím na hřiště při loučení s T. Řepkou uskutečnit fanoušci Sparty.

Branky: Kuka – Baranek (2), Lokvenc. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 3900.

Slavia: Vorel – Hrdlička, Hunal, Hyský, Janoušek, Jindráček, Kozel, Kuka, Müller, Ondrejčík, Štajner, Ulich, Veselý, Zelenka, Zákostelský.
Sparta: Blažek ml. – Baranek, Fukal, Gabriel, Holub, Horňák, Lokvenc, Mlejnský, Novotný, Řepka, Siegl, Stracený, Zd. Svoboda.

2012: Slavia – Sparta 8:5 (3:1)

I tentokrát se hrálo před skvělou návštěvou za slunečného počasí a manažeři obou mužstev zařadili do sestav několik nováčků. Spartu posílila dvojice L. Sionko – P. Papoušek a Slavii dokonce kvintet M. Vaniak, T. Klinka, T. Kuchař, A. Petrouš a D. Šmejkal. Slávistům se podařilo zajistit si už v prvním poločase dvoubrankový náskok díky dvěma gólům Pavla Kuky, jehož druhý vstřelený byl jubilejním 250. v historii derby internacionálů. Hned po přestávce přidal Kuka svůj třetí gól v zápase a po další brance Jindráčka náskok sešívaných narůstal. Sparťanům se sice podařilo snížit až na rozdíl dvou gólů, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak slávisté po brance Jindráčka a po čtvrtém gólu Kuky Spartě znovu odskočili. Čtyři minuty před koncem sice ještě snížil Zdeněk Svoboda, ale slávisté si už tříbrankový náskok vzít nenechali. Nejlepšími hráči utkání byli oceněni Pavel Kuka a Libor Sionko a na rozdíl od Sionka zavěšenou láhev šampaňského sestřelil Ivo Ulich. Na nový rok s předsedou dozorčí řady Niosport Agency a.s. Václavem Čičatkou a vedoucím sportovní redakce ČT Otou Černým si tentokrát připili Jaromír Blažek a Vladimír Šmicer.

Branky: Kuka (4), Jindráček (2), Šmicer, Kuchař – Zdeněk Svoboda (2), Sionko, Holub, Stracený. Rozhodčí: Josef Zvonič. Diváci: 3700.

Slavia: Vaniak – Müller, Kozel, Hunal, Ondrejčík, Kuka, Jindráček, Ulich, Hyský, Klinka, Kuchař, Petrouš, Šmejkal, Veselý.
Sparta: Blažek – Horňák, Gabriel, Baranek, Z. Svoboda, Holub, Lokvenc, Stracený, Němec, Sionko, Papoušek, Vrabec.

2013: Slavia – Sparta 5:4 (3:1)

V osmadvacátém derby si debut připsali tři fotbalisté na obou stranách – za Spartu poprvé nastoupili Martin Hašek, Marek Kincl a Michal Pospíšil, v dresu Slavie zase Lukáš Došek, Stanislav Vlček a Rudolf Skácel. Právě debutant Došek poslal svůj tým do vedení, na což brzy zareagoval Stracený. Postupně se prosadili znovu Došek a rovněž debutující Vlček a Slavia vedla 3:1. Ve druhém poločase srovnali skóre sparťané Lokvenc s Papouškem, přesto se radovala Slavia, kterou k výhře posunuly góly Müllera a Kuky. Sparta v závěru už jen snížila Holubem na konečných 4:5 z jejího pohledu. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni slávista Lukáš Došek a sparťan Jiří Novotný. Na nový rok si připili Václav Čičatka, předseda dozorčí rady pořádající agentury Niosport Agency a.s., komentátor České televize Pavel Čapek a účastníci derby Ivo Ulich a Vratislav Lokvenc.

Branky: L. Došek (2), Vlček, Müller, Kuka – Stracený, Lokvenc, Papoušek, Holub.

Slavia: Vaniak – L. Došek, Hunal, Hyský, Müller, Jindráček, Klinka, Kozel, Kuchař, Kuka, A. Petrouš, Ulich, Veselý ml., Vlček, Skácel, T. Došek.
Sparta: Blažek – M. Hašek, Holub, Horňák, Kincl, Lokvenc, Mlejnský, Novotný, Pospíšil, Sionko, Stracený, Obajdin, Papoušek.

2014: Slavia – Sparta 3:6 (1:4)

Zatímco střetnutí veteránů bylo vyrovnané a skončilo těsným vítězstvím Slavie 4:3, o internacionálech se to říci nedalo. Sparta byla od úvodních minut lepší a postupně si vypracovala vedení 5:1, na které krásnou brankou do šibenice zvyšoval Milan Fukal. Pavel Kuka se následně zasloužil o snížení, ale když Libor Sionko svým druhým gólem v utkání vrátil Spartě vedení o čtyři góly, bylo rozhodnuto. V závěru ještě snížil z pohledu Slavie na 3:6 Tomáš Kuchař. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni sparťan Milan Fukal a slávista Ivo Ulich. Na nový rok si připili předseda dozorčí rady pořadající agentury Niosport Agency a.s. Václav Čičatka, komentátor České televize Pavel Čapek a fotbalisté Radek Černý a Jiří Novotný.

Branky: Jarolím, Kuka, Kuchař – Sionko (2x), Holub, Kincl, Pospíšil, Fukal.

Slavia: Černý – L. Došek, Hunal, Hyský, Janoušek, L. Jarolím, Jindráček, Klinka, Kozel, Kuchař, Kuka, Müller, Ulich, Filinger.
Sparta: Blažek – Flachbart, Fukal, Holub, Horňák, Kincl, Mlejnský, Novotný, Pospíšil, Sionko, Stracený, Zelenka, Týce.

2015: Slavia – Sparta 5:3 (0:1)

Za slunečného počasí s teplotou -5 stupňů se představilo opět plně zaplněným ochozům tentokrát kvarteto nováčků a svoji premiéru v roli hlavního rozhodčího si odbyl Jiří Vodička. Dres Sparty v jubilejním třicátém derby poprvé oblékli Radek Šírl a Tomáš Čížek a slávistický dres Radek Bejbl a Jaroslav Černý. Do zápasu vstoupili lépe sparťané a díky brance Radima Holuba udrželi do poločasu jednobrankové vedení. To mohl zvýšit Michal Horňák, ale jeho střelu zastavilo břevno, na opačné straně nulu na kontě udržel skvělými zákroky Jaromír Blažek při gólových střelách Lukáše Jarolíma či Martina Müllera. Po přestávce Libor Sionko rovněž orazítkoval břevno Černého branky, ale pak se začali střelecky i gólově prosazovat slávisté. Góly Radka Bejbla, Adama Petrouše z penalty, Romana Janouška, Lukáše Jarolíma a Martina Müllera dokonale obrátili skóre až na 5:1. Sparťané až v závěru dokázali dvěma góly Tomáše Čížka zmírnit porážku. Tentokrát místo šampaňského zavěšené dvě láhve vína se nepodařilo sestřelit ani Jaromíru Blažkovi ani Jaroslavu Černému. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Tomáš Čížek a Lukáš Jarolím a na Nový rok si připili s předsedou dozorčí rady agentury Niosport Agency Václavem Čičatkou a výkonným ředitelem programu ČT sport Jiřím Ponikelským Libor Sionko a Pavel Kuka.

Branky: Bejbl, Janoušek, L. Jarolím, Müller, A. Petrouš – Čížek (2), Holub. Rozhodčí: Jiří Vodička.

Slavia: Černý – Bejbl, Jaroslav Černý, L. Došek, Hunal, Hyský, Janoušek, L. Jarolím, Kozel, Kuchař, Kuka, Müller, A. Petrouš, Ulich.
Sparta: Blažek – Baranek, T. Čížek, Flachbart, Fukal, Holub, Horňák, Kincl, Mlejnský, J. Novotný, Sionko, Stracený, Šírl.

2016: Slavia – Sparta 7:3 (4:1)

Na umělý trávník vyběhli sparťané s dvojicí posil Václavem Kolouškem a záložníkem Jablonce Tomášem Hübschmanem, slávisté dokonce s kvartetem noviců: Kamilem Čontofalským, Karlem Pitákem, Tomášem Pešírem a Davidem Jarolímem. Ten spolu s Lukášem rozšířil počet bratrských dvojic (Herdů a Došků) na tři. Svoje první Silvestrovské derby řídil jako hlavní prvoligový arbitr Karel Hrubeš. David Jarolím oslavil svoji premiéru hned v první minutě vedoucím gólem Slavie. Po osmi minutách zvýšil vedení sešívaných Müller a další pohromu Sparty zažehnal Kuka, který nastřelil z pokutového kopu jen tyč Blažkovy branky. Pak o sobě dal střelecky vědět Karel Piták, který přidal další dva góly červenobílých a v 18. minutě bylo skóre už 4:0. Lokvenc mohl odpovědět hlavou, ale snížení přinesla až poslední minuta a penalta Jiřího Novotného. I začátek druhého dějství patřil Slavii, když Karel Piták dovršil hatrick. Gólové hody pokračovaly i po půlhodině hry. Nejprve Marek Kincl vsítil z voleje druhý gól Sparty, za Slavii mířili přesně Pavel Kuka s Jaroslavem Černým. Definitivní podobu skóre napsal z druhé penalty Sparty Luděk Stracený. O poločase se stal Václav Koloušek sedmým hráčem v historii, který sestřelil zavěšené šampaňské. Nejlepšími hráči derby byli vyhodnoceni Jaromír Blažek a Karel Piták.

Branky:  Piták (3), J. Černý, D. Jarolím, Kuka, Müller – Kincl, Novotný, Stracený. Rozhodčí: Karel Hrubeš. Diváci: 1100.

Slavia: Čontofalský – J. Černý, L.Došek, Filinger, Hunal, Hyský, Janoušek, D. Jarolím, L.Jarolím, Kuka, Mareš, Müller, Pešír, A. Petrouš, Piták, Ulich.
Sparta: Blažek – Baranek, Flachbart, Horňák, Hübschman, Kincl, Koloušek, Lokvenc, Mlejnský, J. Novotný, Sionko, Stracený, L. Zelenka.